Hlavný banner
Hlavný banner
Hlavný banner
Hlavný banner
Hlavný banner
Hlavný banner
Hlavný banner
Hlavný banner
Hlavný banner
Hlavný banner
Hlavný banner
Hlavný banner
Hlavný banner

Národný ústav srdcových a cievnych chorôb, a. s. (NÚSCH, a. s.) so sídlom v Bratislave poskytuje špičkové komplexné zdravotnícke služby v oblasti diagnostiky, liečby a prevencie ochorení srdca a ciev v súlade s najnovšími vedeckými a odbornými poznatkami kardiovaskulárnej medicíny. Má štatút zdravotníckeho zariadenia s celoslovenskou pôsobnosťou, opiera sa o 34-ročnú tradíciu. Chcem sa dozvedieť viac...

Od 01. 01. 2009 je súčasťou Národného ústavu srdcových a cievnych chorôb aj Detské kardiocentrum.

NÚSCH, a. s. BRATISLAVA je TOP NEMOCNICA NA SLOVENSKU! ĎAKUJEME!


ĎAKUJEME!

Prezidentka Ligy proti rakovine MUDr. Eva Siracká ďakuje všetkým, ktorí na pôde NÚSCH, a. s. prispeli do zbierky Dňa narcisov 2016. Všetkým pacientom, návštevníkom a zamestnancom ďakuje aj vedenie NÚSCH, a. s. !

 

NOVÉ SRDCE

Vo štvrtok 18. februára 2016 odvysielala v premiére RTVS - Slovenská televízia o 16.25 hod. na Dvojke reláciu Ambulancia - Nové srdce (transplantácia srdca). Tento krásny dokument natočený srdcom, si teraz môžete pozrieť aj na našom webe! NÚSCH, a. s. ďakuje celému štábu RTVS za profesionálny prístup a spoluprácu!


 VÝSTAVA GORDANY TURUK

Pacienti a návštevníci NÚSCH, a. s. si môžu v priestoroch našej krásnej nemocnice pozrieť ďalšiu výstavu, tentokrát z dielne svetoznámej autorky Gordany Turuk, ktorej životnou filozofiou je práca so sklom. Vystavené diela je možné si aj zakúpiť. Veríme, že naši pacienti sa budú cítiť ešte príjemnejšie. Zo srdca ďakujeme za Vašu priazeň!

 

 DARUJTE KRV! ĎAKUJEME!

Podstúpia Vaši rodinní príslušníci alebo známi v NÚSCH, a. s. operačný výkon alebo zákrok? Ak áno, dovoľujeme si, obrátiť sa na Vás s prosbou o darovanie krvi! Pomôžete tak svojmu príbuznému alebo aj inému chorému pacientovi a budete sa spolupodieľať na záchrane jeho života. Informácie dostanete u príslušného lekára v ambulancii alebo na oddelení. Zo srdca ďakujeme! Sledujte: www.mojakrvnaskupina.sk.


Zašlite prázdnu SMS na číslo 872

Novinky

Osobnosťou roka 2015 sa stal doc. MUDr. Marián Holomáň, CSc.

19. 4. 2016

Doc. MUDr. Marián Holomáň, CSc., náš vzácny kolega, sa stal Osobnosťou roka 2015 v rámci 7. ročníka prestížnych Bratislavských intervenčných rádiologických dní 2016. Cenu už tradične udeľuje Spoločnosť kardiovaskulárnej a intervenčnej rádiológie (SKVIR).

Vernisáž výstavy Srdce pre Keňu

7. 4. 2016

V utorok 26. apríla 2016 o 15.00 hod. sa v priestoroch prízemia Národného ústavu srdcových a cievnych chorôb, a. s. uskutoční vernisáž výstavy fotografií Srdce pre Keňu. Autorom fotografií je Ján Husár. Výstava je venovaná deťom s vrodenými chybami srdca, ktoré by bez pomoci zomreli. Ide o spoločnú slovenskú a českú humanitárnu misiu v africkej Keni v The Mater Hospital Nairobi. Projekt funguje od roku 2011.

7. ročník prestížnych Bratislavských intervenčných rádiologických dní s medzinárodnou účasťou

7. 4. 2016

V dňoch 14. a 15. apríla 2016 sa v konferenčných sálach NÚSCH, a. s., (-2. poschodie) uskutoční 7. ročník Bratislavských intervenčných rádiologických dní (BIRD) s medzinárodnou účasťou. Účastníci prestížneho endovaskulárneho sympózia sa môžu tešiť na moderované priame prenosy počas celého dňa, panelové diskusie, simulátory intervenčných techník, praktické workshopy a hands-on tréningy, plánovanie endovaskulárnej liečby a ďalšie zaujímavé témy. Záštitu nad podujatím prevzal Ing. Mongi Msolly, MBA, generálny riaditeľ NÚSCH, a. s. .

Pripomíname si 18. výročie 1. úspešnej transplantácie srdca na Slovensku

10. 3. 2016

Národný ústav srdcových a cievnych chorôb (NÚSCH), a. s., Bratislava si v týchto dňoch pripomína už 18. výročie prvej úspešnej transplantácie srdca v NÚSCH, a. s. a v novodobých dejinách samostatnej Slovenskej republiky. V noci z 20. na 21. marca 1998 chirurgický tím transplantoval srdce vtedy 58-ročnému príjemcovi. Pacient Štefan Petrík žil s transplantovaným srdcom 9,5 roka, pričom zomrel nie na srdcové ochorenie.

História noviniek »

Späť na začiatok