Hlavný banner
Hlavný banner
Hlavný banner
Hlavný banner
Hlavný banner
Hlavný banner
Hlavný banner
Hlavný banner

Národný ústav srdcových a cievnych chorôb, a. s. (NÚSCH, a. s.) so sídlom v Bratislave poskytuje špičkové komplexné zdravotnícke služby v oblasti diagnostiky, liečby a prevencie ochorení srdca a ciev v súlade s najnovšími vedeckými a odbornými poznatkami kardiovaskulárnej medicíny. Má štatút zdravotníckeho zariadenia s celoslovenskou pôsobnosťou, opiera sa o 34-ročnú tradíciu. Chcem sa dozvedieť viac...

Od 01. 01. 2009 je súčasťou Národného ústavu srdcových a cievnych chorôb aj Detské kardiocentrum.

 Bratislavské intervenčné rádiologické dni 2015 - prestížne školiace podujatie

Máme za sebou už 6. ročník prestížneho endovaskulárneho sympózia Bratislavské intervenčné rádiologické dni - BIRD 2015.  Tento moderný a mimoriadne náročný odbor si získava čoraz viac priaznivcov, čo je určite pozitívna správa do budúcnosti. Ďakujeme všetkým, ktorí sa BIRD 2015 zúčastnili a podporili ho! Priatelia, dovidenia o rok!

Viac informácií o podujatí BIRD 2015...

 

 DARUJTE KRV! ĎAKUJEME!

Podstúpia Vaši rodinní príslušníci alebo známi v NÚSCH, a. s. operačný výkon alebo zákrok? Ak áno, dovoľujeme si, obrátiť sa na Vás s prosbou o darovanie krvi! Pomôžete tak svojmu príbuznému alebo aj inému chorému pacientovi a budete sa spolupodieľať na záchrane jeho života. Informácie dostanete u príslušného lekára v ambulancii alebo na oddelení. Zo srdca ďakujeme! Sledujte: www.mojakrvnaskupina.sk.


Zašlite prázdnu SMS na číslo 872

Novinky

Detské kardiocentrum, pracovisko NÚSCH, a. s. navštívila prof. Joan Arvedson z USA

15. 5. 2015

Detské kardiocentrum, pracovisko NÚSCH, a. s. navštívila prof. Joan Arvedson, PhD., CCC-SLP, BCS-S z detskej nemocnice vo Wisconsine - Milwaukee v USA. Je medzinárodne uznávanou odborníčkou v oblasti porúch kŕmenia a prehĺtania chorých detí.

Prof. MUDr. Vasiľ Hricák, PhD., MFSC, FESC získal 1. miesto za najlepšiu prednášku

12. 5. 2015

Prof. MUDr. Vasiľ Hricák, PhD., MFSC, FESC, primár Oddelenia akútnej kardiológie - koronárnej starostlivosti NÚSCH, a. s. získal 1. miesto za najlepšiu prednášku určenú auditóriom na VI. Stredoeurópskom kongrese urgentnej medicíny a medicíny katastrof.

Svetový deň pľúcnej hypertenzie 2015

28. 4. 2015

V utorok 05. mája 2015 je Svetový deň pľúcnej hypertenzie (PH). PH je vážne, ťažko diagnostikovateľné a nevyliečiteľné ochorenie. Jednou z foriem PH je pľúcna artériová hypertenzia, ktorou trpí približne 190 Slovákov. K tohtoročnému Svetovému dňu PH sa do európskej kampane Get breathless for Pulmonary Hypertension zapája aj Slovenská republika, a to v zastúpení Združenia pacientov s pľúcnou hypertenziou, o. z. s projektom pod názvom Rysy. Záštitu nad podujatím prevzal minister zdravotníctva SR Viliam Čislák.

Osobnosťou roka SKVIR sa stal prof. MUDr. Jozef Mašura, CSc., FESC, FSCAI z Detského kardiocentra, pracoviska NÚSCH, a. s.

27. 4. 2015

Osobnosťou roka Slovenskej spoločnosti kardiovaskulárnej a intervenčnej rádiológie sa stal prof. MUDr. Jozef Mašura, CSc., FESC, FSCAI, prednosta a primár Oddelenia funkčného vyšetrovania Detského kardiocentra, pracoviska NÚSCH, a. s. . Toto prestížne ocenenie získal za rok 2014 v rámci Bratislavských intervenčných rádiologických dní 2015.

História noviniek »

Späť na začiatok