Top pracovisko na Slovensku

Zdravie v dobrých rukách

  • +421 (2) 59 320 111

NOVÉ MR PRACOVISKO

NÚSCH, a.s., spustil prevádzku nového pracoviska magnetickej rezonancie

V Národnom ústave srdcových a cievnych chorôb (NÚSCH) v Bratislave uviedol v stredu 19.05.2021 minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nominant OĽANO) oficiálne do prevádzky nové pracovisko magnetickej rezonancie (MR). Moderný MR prístroj bol na Slovensko dodaný v decembri minulého roka.
"Hardvérovo a softvérovo je MR prístroj zameraný predovšetkým na vyšetrenie srdca a cievneho systému celého tela v najvyššej zobrazovacej kvalite," vysvetlila Soňa Valášiková, hovorkyňa NÚSCH.
MR prístroj je podľa vedúcej lekárky MR pracoviska Jany Polákovej Mištinovej určený pre dospelých i pre najmenších pacientov, to znamená aj pre novorodencov. "Prístroj funguje ako iné MR zariadenia, ale svojimi funkčnými parametrami poskytuje vyššiu rýchlosť, teda aj vyšetrenie pacientov trvá kratšie. Prístroj ponúka nové možnosti snímania," priblížila lekárka.
Valášiková dodala, že prístroj umožňuje nasnímať dáta z vyšetrenia celého srdca a veľkých ciev 4D technikou (trojrozmerné zobrazenie v reálnom čase) a pomocou špeciálneho vyhodnocovacieho softvéru vyhodnotiť prietok krvi v ľubovoľnej rovine zobrazenia. "Okrem toho je na MR prístroji možné realizovať všetky štandardné MR vyšetrenia vo vysokej kvalite. Získané dáta z vyšetrení budú vyhodnocované skúseným rádiologickým tímom NÚSCH," skonštatovala Valášiková. Zároveň uistila, že NÚSCH bude naďalej pokračovať v obnove zdravotníckej techniky.

zdroj: TASR

  • ISO 9001
  • ISO 140001
  • HACCP
  • ISO 45001
  • ISO 37001
  • EMAS SK-000057
NÚSCH, a.s., spĺňa požiadavky noriem ISO 9001, ISO 14001, HACCP, ISO 45001, ISO 37001, ESH, EMAS a je držiteľom certifikátov preukazujúcich súlad s uvedenými normami.
Späť na začiatok