Top pracovisko na Slovensku

Zdravie v dobrých rukách

Detské kardiocentrum sa radí s odborníkmi z Philadelphie

26. 4. 2018

Detské kardiocentrum sa radí s odborníkmi z Philadelphie, pripomenulo si 5. výročie...

Detské kardiocentrum pri Národnom ústave srdcových a cievnych chorôb, a.s., v Bratislave konzultuje niektoré medicínske postupy s jednou z najvýznamnejších detských nemocníc sveta vo Philadelphii (Children's Hospital of Philadelphia). Vo štvrtok 26.04.2018 si preto na bratislavských Kramároch slávnostne pripomenulo piate výročie začiatku projektu medicínskych telekonzultácií s týmto zdravotníckym zariadením.

"Ide o jediné pracovisko svojho druhu na Slovensku, preto je spolupráca so zahraničnými pracoviskami veľmi dôležitá pre udržanie špičkovej úrovne starostlivosti o pacientov," povedala Jana Kadlečíková z Nadácie Detského kardiocentra (DKC). Na slávnostnej videokonferencii sa zúčastnili aj americký detský kardiológ Paul Stephens, veľvyslanec USA na Slovensku Adam Sterling i generálny riaditeľ NÚSCH, a.s., Ing. Mongi Msolly, MBA.

Súčasťou spolupráce oboch nemocníc sú aj klinické stáže slovenských lekárov vo Philadelphii a odborné návštevy amerických špecialistov v bratislavskom centre formou seminárov aj klinických lektorských pobytov.

Zdroj: TASR

  • ISO 9001
  • ISO 140001
  • HACCP
  • ISO 45001
  • ISO 37001
NÚSCH, a.s., spĺňa požiadavky noriem ISO 9001, ISO 14001, HACCP, ISO 45001, ISO 37001, ESH a je držiteľom certifikátov preukazujúcich súlad s uvedenými normami.
Späť na začiatok